Polett fra Børs Cafe, Bergen, Ubrukt
Artikkelnr: 41000
Polett fra Børs Cafe, Bergen, Ubrukt
Vi har kommet over noen poletter fra Børs Cafe (Bergen) som tidligere ikke har vært kjent og derfor heller ikke registrert i katalogen for slike samleobjekter.
Børs Cafe ble startet i 1894 i kjelleren til det som den gang var Børsen i Bergen (en tid fant du Skokjelleren under Turistinformasjonen i disse lokalene). Nå er det tilbake til serveringslokaler i disse lokalene. Den heter nå Børskjelleren og er et utested med pub og dans. Senere flyttet bedriften til Strandkaien hvor de holdt til frem til de avviklet bedriften den 11.6.2007.
I perioden fra ca. 1924 til 1930 var det kafé i 1. etasje og restaurant i 2. etasje. Disse ukjente polettene må være fra denne tiden.
Denne poletten er laget i messing og sortmalt på ene siden og med hull i midten (28 mm). Bokstavene AG som står sammen i sentrum er etter eieren Antony Gjessing.